Channels List

Other Live TV Channels

Top Channel Tv Albania

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Top Channel is an independent national television. Its signal covers the whole of the country’s territory. Top Channel’s signal can also be received all over Europe through the Digitalb platform as well as in the North America through the two IPTV platforms TVALB and Shqip TV. Top Channel was founded by the late President of Top Media, Mr. Dritan Hoxha, on the 30th of July 2001. Since day one, Top Channel has had a clear objective: becoming the television of all Albanians through the information, entertainment, and education triangle. Top Channel’s persistent endeavours to fulfil this objective with professionalism and quality have eventually enabled this television to be considered by all as the biggest and most powerful medium watched in the country and in the whole pan Albanian area. Soon after its creation, due to the high quality of its informative, entertainment and educational programs, Top Channel won the battle of competition by attracting the Albanian audience. Since 2003, a reliable poll ranked Top Channel as the first most watched television in the country, whereas according to a research of the IPSOS agency of 2011, Top Channel is a leading television in the market. Broadcasts started for the first time in December 20th, 2001 and in only few months, owing to the staff of creators, reporters and producers, to the new technology and innovative ideas, Top Channel could become the main and most loved TV channel for the Albanians.
KTV Kosova

Category: categories_General / Përgjithshme

KTV-ja eshte televizioni me alternativ ne Kosove, me nje shikueshmeri urbane dhe program 24-oresh. Motoja eshte "Ec me kohen". KTV-ja ka nje diapazon te gjere programesh, duke nisur nga ato informative-politike, gjer te programet per me te vegjlit.
Televizioni Albanian Screen

Category: categories_General / Përgjithshme

Televizioni Albanian Screen është themeluar në vitin 2003 me një programacion të formatit thellësisht informative dhe deri në vitin 2010 ka mbajtur emerin ALSAT. Me ndryshimin e pronësisë, programacioni ka pësuar një ndryshim thelbësor dhe televizioni ka kaluar nga formati informativ në atë të një televizioni gjeneralist duke ridimesionuar gjithçka në drejtim të informimit, edukimit dhe argëtimit. Drejtor i Përgjithshëm i Televizionit Albanian Screen është z.Rezart Taçi.
Rtv 21 HD

Category: categories_General / Përgjithshme

Shikoni RTV21 live stream me programe te shumellojshme ,humor,seriale televizive,sport,Ju ftojme ta ndiqni ne Albanian.tv
First Channel

Category: categories_General / Përgjithshme

First Channel
Mpt 2

Category: categories_General / Përgjithshme

Mpt 2
Era Tv

Category: categories_General / Përgjithshme

Era Tv
Tvsh

Category: categories_General / Përgjithshme

Tvsh VLC Player
RTK

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Rtk Live
Tip Tv

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Tip Tv
T Plus

Category: categories_Movies / Kinema

T Plus
Film Aksion Hd

Category: categories_Movies / Kinema

Film Aksion Hd
Bang Bang TV

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Bang Bang TV
Cufo TV

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Cufo Tv
Tring Comedy

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Tring Comedy
Tring life

Category: categories_General / Përgjithshme

Plus Hd

Category: categories_Movies / Kinema

Plus Hd
T Plus 1

Category: categories_Movies / Kinema

T Plus 1 HD Albanian Tv
Tring World

Category: categories_Movies / Kinema

Tring World
Tring Planet

Category: categories_Cartoons / Film Vzatimor

Tring Planet

Popular Music Videos

Android Application iPhone, iPad Application
po

Latest News

Ju prezantojmë Hashim Leen tek thyen blloqet e Bllokut! (Foto)

Pas lajmit për arritjen e koalicionit PDK-LDK, rrjetet sociale janë “bombarduar” me komente...

More »

Ta ndihmojmë Egzona Imerin (Video)

Egzona Imeri nga fshati Shtërpc vuan nga Artofia Kortikale Bifrontoparietale, sëmundje kjo e...

More »

Po Sikur Ai Goli Qe Beri Shqiperia......Te Ishte Nje Bombe.....Michel Platini

Po Sikur Ai Goli Qe Beri Shqiperia......Te Ishte Nje Bombe.....

More »

Miss Albania New York

Are you proud of your Albanian Heritage and Culture? Do you want to promote and create an...

More »

PËR PËRDORUESIT E DESKTOP

PËR PËRDORUESIT E DESKTOP 1. Sharkojeni "VLC Media Player - VideoLAN"nese nuk e keni te...

More »


po

Top News

TUNA : Shpatin Tash Tjetër Kush E Ka

Kengetarja e hitit "I Asaj", Tuna Sejdiu, duket se ia ka rrembyer Shpatin Aferdites, te pakten...

More »

Kaltrina Selimi joshëse me fustanet e Dona Matoshit

Ka kohë që ajo bashkëpunon me stilisten Dona Matoshi, ndërsa fustanet që Kaltrina Selimi...

More »

ADRIAN GAXHA : Dueli Onairmusic Vs. Besfort Hasanaj Mban Peng Edhe Klipin “Ngjyra E Kuqe”

Kenga "Ngjyra e kuqe" u fshi nga kanali Youtube, ndersa per kete sipas Adrianit fajin e ka Besfort...

More »

FLORIAN BEQIRI : Justin Bieber-I Shqiptar

Sapo ka publikuar kengen e dyte ne bashkepunim me Adrian Gaxhen, nje house remix te kenges shume te...

More »

Genta, më e bukura e skenës

Genta Ismajli, ka bërë të ditur përmes rrjetit të saj social Facebook se videoja e re do të...

More »